Światowe Dni Młodzieży w Krakowie

Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016

Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 W dniach od 27 do 31 lipca br. w Krakowie odbywać się będą 31. Światowe Dni Młodzieży, czyli spotkania młodych katolików ze wszystkich kontynentów. Jest wydarzenie wyjątkowe dla naszego kraju, gdyż do Polski w tym czasie przyjedzie od kilkuset tysięcy do nawet miliona obcokrajowców, którzy będą mieli okazję nie tylko wspólnie się modlić, ale także zwiedzić Kraków i inne polskie miasta. W związku z organizacją przez Polskę Światowych Dni Młodzieży powstał specjalny hymn, napisany przez Jana Blycharza „Błogosławienie Miłosierni”. Wybrano także logo przedstawiające czerwone kontury Polski, z żółtym krzyżem na środku, mającym symbolizować Jezusa. Także dla upamiętnienia tych wydarzeń powstała specjalna limitowana seria produktów z logo ŚDM. Są to m.in. flagi na ŚDM, T-shirty z logo Światowych Dni Młodzieży, kubki, breloki, długopisy, różańce w barwach naszej flagi narodowej, a także smycze, opaski i odblaski. Ich zakupu można dokonywać w wybranych sklepach z dewocjonaliami i artykułami religijnymi. Gdzie i jak kupić gadżety ŚDM ? Warto sprawdzić na stronie: http://dlakatolika.pl/swiatowe-dni-mlodziezy-krakow-2016,24,11

24 Hour Services

Air & Heating Repairs

Residential & Commercial

Free Quotations

Honest & Reliable

Honest & Reliable

Get 15% Discount On Your First Service

Jak dojechać na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa?

Jako stolica i największe miasto Małopolski, Kraków jest miastem bardzo dobrze skomunikowanym, a w jego pobliżu przebiegają drogi europejskie i krajowe (nr 94, 79, 75, 7, 44). Kraków posiada także drugie w Polsce pod względem wielkości lotnisko Balice, jedno z najpopularniejszych, które są obsługiwane przez kilkanaście linii lotniczych m.in. EasyJet, Ryanair, Norwegia, Lufthansa, KLM, AlItalia). Do Krakowa kursują samoloty m.in. z Warszawy, Edynburga, Bristolu, Londynu, Paryża, Wiednia, Zurychu, Mediolanu, Bergamo czy Monachium.

Paradoksalnie, najwygodniejszym sposobem, aby dostać się do Krakowa w czasie trwania Światowych Dni Młodzieży będzie zakup biletów lotniczych. Wprawdzie PKP ogłosiła uruchomienie specjalnych pociągów z tej okazji, jednak ze względów bezpieczeństwa będą się one zatrzymywały pod Wieliczką, a stamtąd podróżni muszą przesiadać się na autokary. Pielgrzymi, którzy chcą w tym czasie poruszać się samochodem osobowym będą musieli uzbroić się w cierpliwość, gdyż wiele ulic zostanie zamkniętych. W zamian za to w okolicach Błoni i Brzegów, gdzie mają odbyć się główne uroczystości z udziałem papieża Franciszka, wyznaczono dodatkowe miejsca postojowe i parkingi mogące pomieścić nawet 5000 pojazdów.

Kup Tanie Bilety Lotnicze do Krakowa Telefonicznie:

 

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW W KRAKOWIE: